יום חמישי, 29 בינואר 2015

מי הMVP של קליבלנד?

היה ראיון של דיוויד בלאט השנה, בשיא תקופת הפציעות בקליבלנד, בו הוא נשאל שאלה לגבי מעמדו של לברון ג'יימס והשיב שהוא כמובן השחקן הכי טוב בעולם והכי חשוב בקבוצה.

כל מי שמבין משהו בשפת-גוף היה יכול לראות שכאשר בלאט דיבר על החשיבות לקבוצה הוא נותן תשובה אחרת לגמרי. במקביל למילים שיצאו לו מהפה, בלאט נענע בראשו לשלילה בתנועה כמעט בלתי-מורגשת. אחרי זה דיבר על קיירי אירווינג, על היכולות ההתקפיות שלו והעבודה ההגנתית המדהימה שהוא עושה. ליודעי ח"ן היה ברור מי באמת הוא השחקן החשוב ביותר בקבוצה להשקפת המאמן.
וכל מי שחשב שבלאט לא יודע על מה הוא מדבר קיבל הבהרה ברורה לזה במשחק מול פורטלנד . לברון היה פצוע וישב על הספסל. קיירי אירווינג היה - ונתן הופעה ג'ורדנית:


למי שלא ראה ניתן פרומו: 1:15 לסיום היה 92:89 לפורטלנד. 1:16 היה שוויון בזכות שלשה של אירווינג.ואז 06:04 לסיום, במצב 94:94, אירווינג קלע את השלשה שניצחה את המשחק.

אז נכון, המדד של קליבלנד ולברון כשהוא עם הקבוצה ובלעדיה אומר רבות על חשיבותו של השחקן שאיש לא יערער על היותו אחד מהעשיריה הבולטת של דורו, ובוודאי בתפקידו הטוב בדורו (אם נקבל את הגדרתו כsmall forward; אם נדבר על תפקידים אחרים זה נהיה יותר מורכב). אבל לא תמיד השחקן הכי טוב בעולם הוא השחקן הכי חשוב בקבוצה. ראו את שיקאגו של ג'ורדן לאורך השנים, בthreepeat הראשון עם הוראס גרנט והשני עם דניס רודמן, כדוגמא.... 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Be nice when you comment היו נחמדים כשאתם מגיבים