יום שלישי, 4 באפריל 2017

ג'ורג'טאון נגד וילנובה

הגמר של הפינל פור של טורניר הNCAA (או  בשמו המלא ה-2017 NCAA Division I Men's Basketball Tournament ) היה מאכזב למדי השנה, נוכח המעורבות הכבדה של השופטים

זו הזדמנות להיזכר במשחק שרבים מחשיבים כמשחק המכללות הגדול של כל הזמנים :  וילנובה נגד ג'ורג'טאון. זה המכונה "The Perfect Game". היה גמר המכללות האחרון ללא שעון.  אחד הנצחונות הגדולים ביותר של דויד נגד גולית. אחת ההפתעות הגדולות בתולדות כדורסל המכללות.
מצד אחד הקבוצה הטובה של המכללות באותן שנים, ההויאס עם פטריק יואינג. מהצד השני וילנובה, קבוצה שלא הצליחה לעבור עד אותה שנה את הelite eight ושהפסידה בשני המפגשים שלה אותה שנה לג'ורג'טאון. 
משחק צמוד מאוד, שמירת לחץ אדירה של ג'ורג'טאון, ריכוז מדהים של וילנובה, ובסיום, האלופה המכהנת, ג'ורג'טאון לא מצליחה לעשות repeat. וילנובה מפתיעה. 
איך זה קרה? במשחק נדיר. וילנובה עם 79% מהשדה. נגד הקבוצה שהחזיקה לאורך השנה יריבות מתחת ל40% מהשדה. אבל לא צריך להתעלם גם מהצד של ההגנה. וילנובה הציגה הגנה אדירה, אשר שיבשה במידה רבה את היכולת של יואינג, אחד משחקני הכדורסל הדומיננטיים ביותר בתולדות המכללות, להיות מעורב בהפסקה.
נתאר רק את הסיום עצמו.66-64 לוילנובה, 5 שניות על השעון. אין לג'ורג'טאון טיימאאוטים. המשחק גמור, נכון? עדיין לא.לג'ון תומפסון של ג'ורג'טאון עוד טריק בשרוול. השחקנים שלו  זורקים את הכדור החוצה במכוון מייד לאחר שהם קולעים סל, כך שהשופטים חייבים לעצור השעון. 2 שניות לסיום, עכשיו השעון לא ירוץ עד שוילנובה תוציא את הכדור. הוצאת כדור לשחקן וילנובה  שמפיל עצמו על הרצפה והוא מחבק את הכדור מתחתיו. והמשחק באמת נגמר. על המשחק - הסרט הדוקומנטרי "Perfect Upset" 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Be nice when you comment היו נחמדים כשאתם מגיבים