יום חמישי, 18 במאי 2017

בוסטון סלטיקס נ' קליבלנד קאבאלירס - משחק מספר 1 בגמר המזרח 2017 כל מה שהקאבס עשו הלך להם. רוב מה שהסלטיקס עשו לא הלך להם. 
המצ'אפים הלכו כולם לטובת הקאבס. ונדמה היה שרק קבוצה אחת באמת הגיעה למשחק. 
מבחינה הגנתית, הקאבס לא עשו עבודה טובה יותר משמעותית מהסלטיקס. אבל רוב קלעי הסלטיקס פשוט לא פגעו. 
האם זו רק נפילה של משחק אחד? 
או שאולי יכול להיות שהמעמד הזה של גמר המזרח מלחיץ מדי עבור שחקני הסלטיקס, רובם צעירים חסרי נסיון ? 
או שאולי זה הפער בין קבוצה עם 3 סופרסטארים לקבוצה עם סופרסטאר אחד? 

כשמביטים על הסטטיסטיקה נדמה שזה המפתח.  שניים משלושת הסופרסטארים של הקאבס: לברון ג'יימס וקוין לאב - נתנו הופעות אדירות. המספרים של לברון ג'יימס (38 נקודות, 9 ריבאונדים, 7 אסיסטים) לא מספרים עד כמה הוא היה דומיננטי. אף שחקן של הסלטיקס לא הצליח לשמור עליו, הוא קלע מתי שרצה, ובשאר הזמן ניצל את הדרך שבה ההגנה הגיבה לנוכחות שלו כדי למסור נהדר לשחקנים פנויים. הנהנה העיקרי היה קוין לאב (32 נקודות, 12 ריבאונדים) שנתן את ההופעה הטובה ביותר שלו בפלייאוף אי פעם (עם 6 שלשות). אבל לאב לא היה קלע פאסיבי. הוא נתן משחק נהדר, עם ניצול אגרסיבי של כל הזדמנות לקלוע מקרוב או מרחוק. 

אצל הסלטיקס לעומת זאת, רואים פיזור יפה של הנקודות (6 שחקנים בdouble figures), אבל  הסופרסטאר היחיד שלה, אייזיאה תומאס, שוב התקשה במשחק וקלע 17 נקודות, כשהוא קולע 7 מתוך 19 זריקות... 

כלומר, דווקא הקבוצה שריכזה את המשחק ההתקפי על פחות שחקנים  ניצחה (רק 4 עם double figures אצל הקאבס, ותרומת הספסל מבחינת הנקודות היתה זניחה - אין שחקן אחד בספסל של הקאבס שקלע יותר מ-3 נקודות). קשה להימלט מהמסקנה שמי שהיו לו יותר סופרסטארים הוא זה שהיה החזק יותר כאן. 

כל מי שראה איך הגולדן סטייט ווריורס חוזרים מפער של 25 מול סן אנטוניו ספרס אל צחון במשחק הראשון בין שתי הקבוצות בגמר המערב  קיווה שגם כאן המשחק יתפתח למשהו צמוד יותר. הסלטיקס ניסו לחזור. והם באמת ניסו, אבל התוצאה בסיום - 117-104 לטובת הקאבס - משקרת לטובת הסלטיקס. הפער - רוב המשחק - היה מעל 20 נקודות, וגם זה, יש להודות, בעיקר בגלל שהקאבס לא המשיכו ללחוץ על הגאז מרגע שהם פתחו את הפער. 


אז מה היה לנו בעצם?
הקאבס העבירו מסר ברור שמנוחה היא עבורם יתרון.
לא רק שהם לא יוצאים מפוקוס, אלא שהם חוזרים ממוקדים יותר.
הביתיות שהסלטיקס עבדו עליה כל העונה - עכשיו של הקאבס.
והשאלה הפתוחה היא האם הסלטיקס יצליחו להעמיד משחק קבוצתי חכם מספיק כדי להתמודד עם הפערים שמציגה קליבלנד, או שגם הסדרה הזו תאשר שבמזרח אין כל חדש...
במילים אחרות: אחרי המשחק הזה, קשה להעריך שהסדרה הזו תגיע ל-7 משחקים. עדיין אפשר לקוות שהיא תגיע ליותר מ-4...אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

Be nice when you comment היו נחמדים כשאתם מגיבים