יום ראשון, 29 באפריל 2018

קליבלנד קאבאלירס נ' אינדיאנה פייסרס: משחק מספר 7

בשורה התחתונה, קליבלנד קלעה 105 נקודות. אינדיאנה 101. לברון ג'יימס נתן הופעה מהסרטים. זה מה שיזכרו בעיקר מהמשחק הזה.

לא יזכרו כיצד הצוות התומך של אינדיאנה נאבק קשות בפסיכולוגיה של משחק 7. לא יזכרו כיצד הזברות עזרו לקליבלנד ככל שיכלו (בשני צידי המגרש. גם מיילס טרנר וגם דמנטיס סאבוניס יצאו ב-5 עבירות. העבירה החמישית של טרנר היתה בוטה במיוחד, כי כל מי שצפה במשחק יודע שמי שעשה את העבירה היה ג'יי.אר סמית' על טרנר, במצב שבו נדמה היה שאינדיאנה סוגרת את הפער לקראת דקות ההכרעה. הסל שטרנר קלע נפסל. אינדיאנה איבדה שחקן חשוב. מה לא עושה ליגה שרוצה לוודא שיהיה מקסימום עניין ציבורי בפלייאוף הזה?  מוודאת בדרך לא דרך שהזברות יאפשרו לחברים של לברון חופש משחק, חופש מעבירות שנשרקות נגדם, חופש לבצע חסימות גם אם הן גול טנדינג ברור.

כאילו שלברון באמת חייב את העזרה הזו. הוא נתן משחק ענק עם 45 נקודות, 9 ריבאונדים, 6 אסיסטים ו-4 חטיפות. וניצח בעוד משחק 7 אחד, שיצטרף לרזומה האגדי שלו, זה שהליגה כל-כך עוזרת לטפח, כדי שכולנו נדע שלא פחת הדור.


ומי נפגע באמת מזה ? שחקנים כמו ויקטור אולדיפו. שנתן עונה אגדית וסיים אותה עם משחק מהסרטים: 30 נקודות, 12 ריבאונדים, 6 אסיסטים, 3 חטיפות, אבל בניגוד ללברון, הוא נאלץ לשחק בעליה, לא נהנה ממטריה של זברות, חבריו לקבוצה סבלו מהטרדותיהם. אפשר רק לדמיין איך היה נראה המשחק הזה אם הזברות רק היו זזות לאחור ומאפשרות משחק הוגן, שווייוני ותחרותי באמת.

מצד שני, מה אינדיאנה ציפתה. לשחק משחק שיסתיים בפער של פחות מ-10 נקודות ולקבל הזדמנות הוגנת לנצח את הקבוצה שהכי חשוב לליגה שתתקדם כמה שיותר, בגלל זהות הסופרסטאר המוביל שלה ? זה לא עובד כך בנ.ב.א של 15 השנים האחרונות. יש אומרים שזה לא עובד כך בליגה כבר 33 שנים. המשחק היה יכול להיות כל-כך יפה יותר, אם היינו רואים בו שיפוט הוגן.

אל תבינו לא נכון. היה משחק טוב. שואו של ממש. אבל בכל זאת, כשזה מרגיש קצת יותר מדי כמו הצגה ידועה מראש, זה פחות מעניין, וזה משאיר טעם מר בפה.

2 comments:

 1. לברון הוא הGOAT ! עוד משחק 7 לרזומה שלו....
  https://sports.walla.co.il/item/3154018

  השבמחק
 2. זה היה משחק 8 השביעי של לברון ג'יימס. הוא ניצח ב-5 והפסיד ב-2. לזכותו, הוא אכן נתן הופעה מרשימה בכולם. http://www.sportingnews.com/nba/news/nba-playoffs-2018-cavs-vs-pacers-lebron-james-game-7-warriors-finals/77f0y38xfpeh1uwsscmy123wa

  ביל ראסל, לעומתו, שיחק ב-10 משחקי 7. ההופעות שלו היו מרשימות לא פחות. יש שאומרים יותר. http://www.espn.com/nba/playoffs2006/columns/story?columnist=shouler_ken&id=2453844
  אבל מה שחשוב באמת? ביל ראסל מעולם לא הפסיד משחק 7. הוא ניצח בכולם. 10 מ- 10.

  השבמחק

Be nice when you comment היו נחמדים כשאתם מגיבים